Ano
Ne

JE VÁM VÍCE NEŽ 18 LET?

 

 

Pivovar Ferdinand s.r.o. dodržuje platný zákon o regulaci reklamy. Proto žádáme osoby mladší 18 let, aby nevstupovaly na naše internetové stránky.

Děkujeme za pochopení.

Aktuality a tiskové zprávy

30. výročí Setkání lidových muzik v Praze s Ferdinandem

Tento pátek 8. listopadu startuje v pořadí již 30. jubilejní ročník festivalu lidové hudby Setkání lidových muzik. Pražští příznivci a nadšenci z celé republiky si budou moci poslechnout to nejlepší z lidové muziky z Čech, Moravy a Slezska. V prostorech Městské knihovny na Mariánském náměstí nebude chybět ani tradiční pivovar Ferdinand, který zažene žízeň malým i velkým.

Nejlepší hudební folklórní soubory v Čechách rozehrají Prahu v rytmu lidových písní, tanců a tradic. Letošní téma zvolili tvůrci jako obvykle ze starostí a radostí běžného života. „Žně, kosení a vše kolem toho“ posluchačům přiblíží známé i zapomenuté písničky. Jak se chystá kosa, jak se dobře kosí při ranní rose a další zazpívají a zahrají soubory lidové muziky od slovenského Turca přes Valašsko, Slovácko po jihozápadní a střední Čechy, přes pražské soubory Gaudeamus VŠE v Praze, Vycpálkovci s CM Kyčera, CM Jiřího Janouška, CM Harafica z Uherského Hradiště, Slovácký krúžek v Praze, Malá česká muzika Jiřího Pospíšila a Konrádyho dudácká muzika z Domažlic. Benešovský pivovar Ferdinand zde bude točit řízné pivo a sladkou limonádu pro děti.

Festival bude trvat dva dny: v pátek se otevře návštěvníkům již v 10:00 hodin dopoledne, kde odstartuje koncertem pro žáky ZŠ pod taktovkou Setkání dětských lidových muzik, které mají za sebou již osm ročníků. Večer od 18:00 pak proběhne Galakoncert, kde uslyšíte známé dětské muziky jako Kytice, Kolíček, Melodika, Violka, CM Klobučánek z Valašských Klobouk, Sluníčko z Rokycan a CM Fatranček z Martina (SK)

V sobotu 9. listopadu začíná od 15:00 hlavním program známých lidových kapel. Od 18:00 pak vystoupí třešnička pro hudební fajnšmekry, světoznámá skupina Cigánski Diabli z Bratislavy, v níž se představí špičkoví muzikanti, ale i nadějná mladá houslistka Markéta Janoušková. Po skončení programu následuje ve foyeru Městské knihovny „Kasací lidová zábava“, kde se vystřídají všechny dospělé muziky a zahrají vám písničky podle přání k poslechu, zpěvu i tanci. Vstupné na festival na celý den včetně galakoncertu: 150,- Kč.

8.11.2013

Seznam akcí

Víkend s Ferdinandem 19.-20.5.2017

Oslavme 120 let od založení pivovaru.

V pátek 19.5. nás čeká DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Od 15 hodin si budete moci prohlédnout interiéry, ochutnat naše piva i limonády. K tomu nám zahraje kapela. A možná přijde i Ferdinand ;-)

Sobotu 20.5. odstartujeme časně. Od osmi začnou najíždět veteráni. Po přehlídce nablýskaných krasavců bude program pěkně nabitý. Hra Audience v podání divadla D21 bude v prostorách pivovaru s přirozenými kulisami neopakovatelná. A že by také byla inspekce od samotného arcivévody? Na závěr to rozjedou Rozjetý Veverky. Prostě oslava, jak má být.

10.6.2017 Pochod s Ferdinandem - na Konopiště a zpět

Během pochodu účastníky čeká plnění různých úkolů a překvapení. Pochod je vhodný i pro rodiny s dětmi .

Podrobnosti upřesníme .
9.9.2017 Pivovarské slavnosti 2017

Tradiční Pivovarské slavnosti.

Začátek ve 12. hodin.

 

Zobrazit vše

Aktuality a tiskové zprávy

Pivovar získal vzácné deputátky

Benešovský pivovar Ferdinand získal žetony, které dostávali zaměstnanci pivovaru za první republiky jako deputát. Za jeden „poukaz“ si vyzvedli litr piva. Hodnota mincí může dnes znamenat jen pár stokorun, ale pro samotný pivovar má cenu velkou, především historickou.

Dětský den v Pivovaru Ferdinand nabízí zábavu pro děti i dospělé

Soutěže, hry a tvoření čekají na malé návštěvníky Dětského dne,  který se uskuteční v sobotu 18. června v Pivovaru Ferdinand v Benešově. Kromě sportovních disciplín si budou moci vyzkoušet také poznávací testy a zkoušky šikovnosti. Pivní korunky, které za to získají, si pak v krámku vymění za nějakou drobnost nebo poukázku na zážitek v podobě jízdy na koloběžce nebo střelby ze vzduchovky.

Sedm Kulí z Benešova dostane Top Delikatesu

Benešov: Letos v pořadí 19. ročník veletrhu GastroFair Víno&Delikatesy, který se uskuteční ve dnech 26. – 28. 4. 2016 na pražském Výstavišti, představí během tří dnů největší expozici vín, destilátů a dalších nápojů včetně pochutin z „nových“ zemí Evropské unie. Pestrou nabídku doplní také točené pivo Ferdinand z Benešova.

Zobrazit vše